Хмельницький національний університет – найбільший вищий навчальний заклад на Поділлі. Тут готують фахівців за 126 навчальними програмами. Випускають філологів, дизайнерів, лінгвістів, бухгалтерів, юристів, інженерів й інших. Розповідаємо історію ХНУ від заснування до сучасності. 

Від факультету до університету 

Історія ХНУ розпочалася у червні 1962 року. Тоді був заснований загальнотехнічний факультет Українського поліграфічного інституту. На перший курс вечірньої й заочної форм навчання зараховано 250 студентів. Переведено з інших ВНЗ на старші курси ще 200 студентів заочної форми навчання. Вже за 4 роки він стає інститутом із двома факультетами: додається механічний. 

Вже у вересні 1967 інститут перетворюється на самостійний навчальний заклад –  Хмельницький технологічний інститут побутового обслуговування, де діє три факультети: механічний, технологічний та загальнотехнічний. Навчалося на той момент там 1 500 студентів на 9 кафедрах. 

У 1989 році заклад набуває статусу Хмельницького технологічного інституту. Побудували 4 навчальний корпус, розпочали будівництво 5-го корпусу. Створюють 4 і 5 гуртожитки, сучасну бібліотеку, їдальню, спорткомплекс, дослідно-експериментальну базу науково-дослідного сектора, два житлових будинки, водовеслувальну базу. Відкриваються факультети радіоелектроніки, бізнесу і права, по роботі з іноземними студентами. Інститут готує спеціалістів для 47 країн світу. Активно діють аспірантура та докторантура. У жовтні 1994 року Інститут отримує IV рівень акредитації 1 статус Технологічного університету Поділля. Національним він стає у 2004-му. 

Сучасний Хмельницький національний університет 

Готують тут фахівців на 8 факультетах, які об’єднують 42 кафедри за 126 освітніми програмами з усіх рівнів вищої освіти, а саме: 

  • факультет економіки та управління; 
  • гуманітарно-педагогічний факультет; 
  • факультет інженерії, транспорту та архітектури; 
  • факультет інформаційних технологій; 
  • факультет міжнародних відносин і права; 
  • факультет технологій та дизайну; 
  • факультет  управління, адміністрування та туризму; 
  • факультет здоров’я, психології, фізичної культури та спорту. 

Наразі в університеті навчається понад 7 тисяч студентів. Освітній процес забезпечують 89 докторів та 340 кандидатів наук. 

В університеті нараховується дев’ять навчальних і лабораторних корпусів, студентське містечко об’єднує п’ять гуртожитків загальною чисельністю 2378 місць. Є наукова бібліотека. Для навчання використовують 23 лекційні аудиторії, 41 аудиторію для практичних та семінарських занять, 68 спеціалізованих лабораторій та 5 навчальних майстерень. В університеті облаштовано 8 укриттів, в яких одночасно можуть перебувати понад 4 тисяч осіб. 

Родзинка університету – ботанічний сад. Він є об’єктом природно-заповідного фонду області. Займає площу понад 2, 2 гектари. Загальна кількість рослин, які тут є – близько 20 тисяч екземплярів. В тому числі 7 тисяч багаторічних квітково-декоративних рослин і понад 1 400 дерев та кущів хвойних, листяних порід.

 Діяльність ХНУ після 24 лютого 2022-го 

В університеті проводиться робота з плетіння маскувальних сіток. Є курси першої домедичної допомоги: як зупинити кровотечу з використанням тампонади та джгутів, як діяти при опіках тіла, переохолодженні, зупинці серця тощо. Тут є курси початкової військової підготовки для викладачів, співробітників і студентів. 

Джерело: https://vsim.ua/