За останні роки безпілотні літальні апарати (БПЛА) стрімко набирають популярність в Україні. Їх застосування розширюється на різні сфери: сільське господарство, картографування, моніторинг інфраструктури, аерофотозйомка, розваги та навіть доставка товарів.
Але головним поштовхом до активного впровадження БПЛА в Україні стало повномасштабне вторгнення Росії у 2022 році, що змусило Україну швидко розвивати й використовувати новітні технології для оборони. БПЛА в цьому контексті стали незамінними для розвідки, коригування артилерійського вогню та нанесення точкових ударів.
Українські компанії та волонтери почали активно працювати над створенням нових безпілотних авіаційних систем, які стали частиною сучасної військової стратегії країни. Все більше українців здобувають досвід застосування БПЛА. Проте, для ефективного і безпечного використання цих технологій, необхідно не тільки мати досвід але й володіти відповідними знаннями та навичками.
Аеродинаміка, навігація, картографія, метеорологія, тактика застосування і безпечної експлуатації – і це далеко неповний перелік знань та навичок кваліфікованого оператора. Ось чому питання проходження повноцінного навчання операторів БПЛА стає невід’ємною частиною цієї професії.
Пройти курс навчання за спеціальністю “Оператор дистанційно керованого безпілотного літального апарата” запрошує ПНЗ “ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ ВІННИЦЬКА ІТ-АКАДЕМІЯ”. В рамках курсу здобувачі отримають як теоретичні знання так і практичні навички з експлуатації та обслуговування БПЛА. Цей навчальний заклад пройшов процедуру акредитації кваліфікаційного центру і має право видавати сертифікати відповідного зразка з внесенням до Державного Реєстру кваліфікацій. Якщо ви вже пройшли навчання в іншому навчальному закладі, можете підтвердити свою кваліфікацію та отримати сертифікат спеціаліста.
Підтвердження кваліфікації для операторів БПАС — це процес офіційного визнання їх компетентності. Кваліфікаційний центр перевіряє знання та навички оператора на відповідність встановленим стандартам безпеки та ефективності. Для отримання атестації оператори повинні продемонструвати глибоке розуміння принципів і аспектів використання БПЛА.
Як проходить процедура присвоєння/підтвердження кваліфікації? Спочатку здобувачі, які мають бажання підтвердити кваліфікацію, звертаються до кваліфікаційного центру з заявою про присвоєння/підтвердження професійної кваліфікації. До заяви додається необхідний пакет документів, довідка про проходження навчання, довідка з місця роботи або служби про досвід роботи. Після цього здобувач запрошується на онлайн співбесіду для уточнення набутих компетентностей та результатів навчання.
За результатами проходження співбесіди, якщо компетенція здобувача відповідає вимогам, кваліфікаційний центр приймає рішення про можливість проведення оцінювання кваліфікації. Здобувач запрошується до кваліфікаційного центру де і буде проходити процедура.
Процедура оцінювання складається з двох частин: комп’ютерне тестування теоретичних знань та екзамен з практичних навичок експлуатації БПЛА. Основними завданнями процедури у відповідності до професійного стандарту в сфері безпілотних авіаційних систем є встановлення рівня професійної кваліфікації здобувача, в якій мірі набуті знання, уміння та навички відповідають діючим професійним стандартам в сфері безпілотних авіаційних систем. Здобувачі, які успішно пройшли процедуру оцінювання отримують Сертифікат спеціаліста за професійною кваліфікацією “Оператор дистанційно керованого безпілотного літального апарата” з внесенням інформації до Державного Реєстру кваліфікацій.
Детальніше ознайомитись з процедурою присвоєння/підтвердження кваліфікації за професійною кваліфікацією “Оператор дистанційно керованого безпілотного літального апарата” ви можете за тел. +38(067)431-19-21.
Джерело: https://vsim.ua/allnews