В Україні стартував перший етап запуску Єдиного державного реєстру домашніх тварин – vet.pet.gov.ua. У ньому зберігатиметься інформація про кличку тварини, історія хвороб, щеплення та дані самих власників. Наразі відбувається реєстрація державних та приватних ветлікарів, а вже на початку 2025-го – стартує реєстрація самих тварин. Розповідаємо детальніше.
Що буде в реєстрі
У Єдиному державному реєстрі зберігатимуть дані про котів, собак і тхорів, а саме: їхня кличка, опис тварини, інформація про вакцинацію, стерилізацію й інші важливі показники здоров’я тварини. Також будуть внесені й дані про власників домашніх улюбленців. Останнє необхідне для того, щоб віддати господарям тварину, якщо вона загубиться або ж притягнути до відповідальності у випадку жорстокого поводження, у тому числі якщо власники просто викинуть тварину на вулицю.
В Міністерстві аграрної політики та продовольства України зазначили: реєстр має декілька цілей, а саме:
- допомогти ефективніше запобігати поширенню небезпечних хвороб;
- гармонізувати українське законодавство щодо поводження з тваринами з європейським;
- формувати культуру відповідальних власників, які належно піклуються про своїх улюбленців.
Також через реєстр Мінагрополітики та Держпродспоживслужба збиратимуть та аналізуватимуть актуальні дані про чисельність домашніх тварин, стан їхнього здоров’я та вакцинації.
Єдиний державний реєстр домашніх тварин – це підвищення безпеки та формування відповідального ставлення до утримання тварин в Україні. Держава вперше за історію незалежності отримає реальні дані про кількість домашніх тварин і зможе контролювати їх вакцинальний статус. Така інформація вкрай актуальна для ефективного зниження ризику поширення небезпечних інфекцій, таких як сказ.
Як все відбуватиметься
Реєстр діятиме на платформі Дія.Engine. Наразі стартував перший етап запуску проєкту. Це – реєстрація ветеринарних лікарів: як державних, так і приватних.
Спочатку авторизуються ветлікарні або лікар-ФОП. Це займе орієнтовно 30 хвилин. Після заявку розгляне Держпродспоживслужба України. На це може піти до 10 робочих днів. Тоді ветеринари отримують підтвердження і стануть Агентами із реєстрації тварин. Вони вноситимуть у реєстр інформацію про власника, про саму тварину (кличку, породу (за наявності) і масть, особливі прикмети, дату народження, її фото); дані про наявні ідентифікатори тварини; дані ветеринарно-санітарного паспорта на тварину; дані про біостерилізацію (за наявності), щеплення проти сказу та інших захворювань, а також іншу інформацію.
Для власників тварин реєстрація стартує на початку 2025-го. Для цього людина має обрати авторизовану клініку на Мапі ветклінік, записатись на авторизацію, прийти до ветеринарного лікаря разом з улюбленцем. Із собою потрібно взяти свій паспорт та ідентифікаційний код (можна використати «Дію»), за наявності – паперовий ветеринарний паспорт державного зразка. Перед візитом до ветеринарного лікаря рекомендуємо сфотографувати улюбленця (розмір фотографії – 4*3 вертикального формату, друкувати фото не потрібно.
Кожен власник може зареєструвати необмежену кількість тварин. Все це – безкоштовно та добровільно. Після того, як реєстр запрацює повноцінно, в Мінцифри планую запровадити ветеринарний паспорт у «Дії».
Джерело: https://vsim.ua/